Parní lokomotiva 377 Roco

Parní lokomotiva 377 se zvukem, ČSD, III Roco 36043.
Dekodér má stejný (MX645P16) jako Bardotka v návodu J.H.,  takže programování a zapojení přesně podle návodu. Jenom mě překvapilo, že na dekodéru
chybí dva "šváby" proti vyobrazení v návodu. Přesto, ale vše funguje. 

Protože se vodiče od spřáhel letují přímo na dekodér, naletoval jsem na patřičná místa dekodéru kousky (cca 2cm) kablíků a vodič od spřáhel přiletoval až k nim. Zabrání se tak možnému poškození dekodéru v případě opakovaného letování.

Úpravy nejsou nijak složité. Nejprve je třeba demonkovat jedno soukolí (dva středové šroubky), aby se uvolnil přístup ke šroubkům pláště tendru.

Následně vyšroubovat 4 krajové šrouby a tendr se lehce stáhne (nic se nerozpadne). 

Zvětšit otvory u kulisy spřáhla tak, aby se protáhly vodiče od spřáhla a nevadily pohybu kulisy spřáhla ("profrézovat tenkým vrtáčkem").

Na šachtu spřáhla jsem opět přilepil staženou izolaci, kterou jsou vedeny vodiče od spřáhla (jako u Brejlovce). Dále jsou vodiče vedeny skrz kulisu do prostoru dekodéru.

Na přední stranu tendru jsou vyvedeny vodiče pro ovládání spřáhla na lokomotivě (zakončené konektorem). 

Přivedení vodíčů od spřáhla lokomotivy k tendru je problematičtější a náročnější na seřízení polohy vodičů bezprostředně u spřáhla. Lokomotiva se rozebere po vyšroubování prostředního šroubku mezi koly.

K protažení vodičů do vnitřní části lokomotivy jsem využil štěrbiny v odlitku podvozkové části, kterou jsem vyvložkoval staženou izolací z vodiče a použil ji jako průchodku, abych zamezil prodření vodiče spřáhla při jeho pohybu ve štěrbině.

Vodiče od spřáhla jsou vedeny tak, aby nebránily rozebrání lokomotivy a jsou zakončeny protikusem konektoru tendru.

 

 

 

 

 
© masinkyna1miste.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist