Brejlovec zjednodušený dekodér

Podrobný návod naleznete na http://jhvlaky.webnode.cz/news/digitalna-sprahlo-sd-modell/ zapojení B

Opět par informací z mojí instalace.

Po sundání kastle:

Protože spřáhla upevňuji za "druhý" čep (první čepy odříznu a spřáhlo o cca 0,5 mm zkrátím) je třeba zvětšit otvor v pluhu.

Nalepené průchodky (stažená izolace z vodiče) na šachtě spřáhla. Po protažení vodičů od spřáhla průchodkami jsem vodiče smotal.

Smotané vodiče jsem vsunul do prostoru vedle nosiče spřáhla tak, aby vytvořily tvar písmene U, otevřeného směrem k podvozku. Vytvoří se tak dostatečná vůle délky vodičů k bezproblémovému pohybu spřáhla. Pružina kulisy spřáhla je dostatečně silná, aby přemohla odpor ohnutých vodičů. Vodiče jsou dále vedeny vedle schůdků k motorovému prostoru. 

Vodiče jsou vedeny předlitou drážkou odlirku závaží a dále probroušenou drážkou v závaží do prostoru dekodéru.

K dekodéru jsem přiletoval vodiče a zakončil je konektorem  , abych ochránil dekodér při následné manipulaci s vodiči (plošky na dekodéru pro přiletování vodičů jsou dost malé). Doporučuji si sehnat vodič o průřezu jaký se používá v lokomotivě. Já použil lanko o průřezu 0,14 mm a je moc tuhé. Trochu jsem tuhost zmenšil vytažením cca 2/3 žil z lanka.

Toto je výsledek. Posílení výstupu (tranzistor, odpor a dioda) jsou umístěny vedle reproduktoru. Všechny součástky jsou "přibastleny" k tranzistoru a dále vedeny vodiči ke konektoru a dále k dekodéru. Dekodér jsem obalil elekrikářskou izolační páskou, kdy na první otáčce jsem lepivou stranu pásky překryl igelitem, abych ochránil součástky dekodéru před lepidlem. Páska přichytila i přiletované vodiče a fixovala je proti pohybu k dekodéru.

Detail "bastlu".

Všechno fungovalo na první zapojení.

 

 
© masinkyna1miste.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem
počítadlo toplist